• OZNAM ÚPSVaR

     • OZNAM

       

      Poberatelia pomoci v hmotnej núdzi sú povinní doručiť na ÚPSVaR Vranov nad Topľou (budova AOC) – 2. poschodie potvrdenie o plnení povinnej školskej dochádzky. Ide o deti, ktoré nastúpili do ZŠ a sú  narodené od 01.09.2011 do 31.08.2012.

      Zároveň je potrebné doložiť potvrdenie o návšteve strednej a vysokej školy v školskom roku 2018/2019 k výplate prídavku na dieťa.

     • Začiatok školského roka

     • Milí žiaci,

      čas prázdnin sa pomaly, ale isto blíži k svojmu koncu a začína sa nový školský rok. Škola dva mesiace "zívala" prázdnotou a stala sa iba prázdnou budovou bez duše. Toto obdobie konečne vystrieda šum a hluk, ktorý oživí prázdnu budovu a urobí z nej opäť školu. Na tento čas sa škola veľmi teší.  V tento slávnostný deň si  pre Vás pripravila  takýto program:

      7.45 - 8.30 - Svätá omša

      8.30 - 8.50 - Slávnostné otvorenie nového školského roka

      8.50 - 10.30 - Triednické hodiny

      10.30 - Odchod domov

       

      22222

     • Príbehy dávnych remeselníkov

     •     Dňa 19.6.2018 sa žiaci 2.stupňa zúčastnili prezentácie knihy Príbehy dávnych remeselníkov v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

                Náš žiak, Samuel Tutko z IX.A, nás prezentoval hlasným čítaním vlastného textu: Jak še Ďuro dostal ku harčkom.

     • Detská Univerzita Komenského (DUK)

     •              Detská Univerzita Komenského (DUK) a Detská Univerzita Komenského Online (DUK Online) štartuje aj toto leto. Jej organizátormi a realizátormi sú Divadlo Aréna, Univerzita Komenského a spoločnosť DATALAN, ktorá sa do unikátneho vzdelávacieho projektu zapojila tým, že Detskú univerzitu Komenského sprístupňuje online aj pre tie deti, ktoré sa či už z časových, geografických, finančných, kapacitných alebo iných dôvodov nemôžu DUK zúčastniť. 

               Slovenský líder v oblasti informačných technológií tak prenáša deťom nové poznatky bezplatne cez internet priamo do detských izieb.  Tento rok sa realizuje už 16. ročník DUK a 8. ročník DUK online. Opäť je na čo sa tešiť – popri inšpiratívnych prednáškach a uznávaných profesoroch čaká na deti aj atraktívny program, súťaže a opäť super ceny. Najväčšou výhodou online štúdia je jednoduchá dostupnosť. Vďaka online forme môžu na DUK Online na pár klikov študovať deti z celého Slovenska, dokonca aj v prípade, že sú na prázdninách v zahraničí. Stačí mať pripojenie na internet.

               Počas predchádzajúcich 7 rokov absolvovalo DUK online 2146 študentov, z toho úspešne ukončilo s diplomom 1188 študentov. V terajšom 8. ročníku sa na online štúdium DUK online prihlásilo už 130 študentov. Pre študentov sú, podobne ako vlani, pripravené aj rôzne  súťaže a hodnotné ceny.

     • Beseda s Danielom Hevierom.

     • Do galérie Beseda s Danielom Hevierom. boli pridané fotografie.

      4.6.2018 sa žiaci 5. a 6. ročníka zúčastnili besedy s populárnym slovenským spisovateľom Danielom Hevierom.

     • "Rande so Štefánikom"

     •      Pri príležitosti Medzinárodného dňa knižníc sa v našej školskej knožnici konalo podujatie "Rande so Štefánikom".

             V celoslovenskej súťaži Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice, sa naša škola umiestnila na 15-tom mieste. Takto o nás napísali v časopise BRADLO. Milým slovom nás potešil náš bývalý účiteľ a vzácny hosť podujatia Mgr. Martin Michálek.