• Deň Polície 2017

•                 Vo štvrtok 14.9.2017 sa žiaci našej školy zúčastnili skvelej akcie, a to DŇA POLÍCIE v Prešove. Priniesli si domov nezabudnuteľné zážitky. Okrem vrtuľníkov, z ktorých na lane viseli naši odvážni policajti, mohli vidieť aj jazdeckú políciu či výbuch bomby. Vyskúšali si ako sa sedí na policajnej motorke či ako sa drží kormidlo v policajnom člne. Okrem viacerých obrnených policajných vozidiel mohli žiaci vidieť aj policajné zbrane, ktoré si aj vyskúšali.

Ako sa spúšťa lavínový batoh, tiež ako sa drží policajný štít alebo ako sa dajú či skôr nedajú rozbiť bezpečnostné dvere, to je len malá časť z úžasného dňa, ktorý naši žiaci prežili v spoločnosti milých policajtov. Akcia vyvrcholila kultúrnym programom, a to vystúpením Profesionálov, na ktorých sa tešili naši najmenší žiaci. Ďakujeme Policajnému zboru SR za zorganizovanie skvelej akcie. Veľká vďaka patrí tiež vedeniu školy, ktoré zabezpečilo autobus zdarma pre celú školu. ĎAKUJEME

Do galérie Deň Polície 2017 boli pridané fotografie.

• Hurá do školy!

•            Riaditeľstvo ZŠ v Slovenskej Kajni oznamuje žiakom a rodičom žiakov našej školy,

že slávnostné otvorenie školského roku 2017/2018 sa uskutoční v pondelok  4.septembra 2017.

7.45 – svätá omša v kostole Slovenská Kajňa

8.30 – otvorenie šk.roka 2017/2018

- privítanie žiakov, príhovor riaditeľa školy

- privítanie prvákov

- predstavenie pedagogického zboru a triednych učiteľov

9.00 – vstup do kmeňových tried so svojimi triednymi učiteľmi

9.00 – 10.00 – triednická hodina (vnútorný poriadok, kartičky SAD, pomôcky, organizácia ďalšieho dňa)

10.15 – odchod detí domov

V prípade nepriaznivého počasia sa program presúva do budovy školy.

• Vyplácanie cestovného.

• Riaditeľstvo Základnej školy oznamuje rodičom žiakov našej školy, že preplácanie cestovných nákladov za mesiace január-jún 2017 sa uskutoční dňa:

4.júla 2017 od 11.00-16.30h

6.júla 2017 od 9.00-14.00h

v kancelárii administratívnej pracovníčky školy.

Pri vyplácaní cestovného je potrebné preukázať sa dokladom totožnosti rodiča a rodným listom dieťaťa.

Cestovné sa bude vyplácať podľa počtu dní prítomnosti žiaka v základnej škole počas obdobia január-jún 2017.

• Prehľad kultúrnych podujatí vo Vranove nad Topľou

• TalentHub

• Radi by sme vám predstavili rozvojový portál pre študentov TalentHub, ktorý na jednom mieste ponúka bezplatnú databázu viac ako 600 aktivít vrátane kurzov, súťaží, olympiád, letných táborov, ako aj tipy na zaujímavé knihy, filmy a weby týkajúce sa rôznych predmetov od matematiky až po cudzie jazyky.

• SMS správy

• Vážené dámy, vážení páni,

systém EduPage pošle každý deň vyše 500 000 správ žiakom, učiteľom a rodičom škôl úplne bezplatne. V iných krajinách alebo systémoch musia školy písať emaily, ktoré sa často nedoručia, a platiť za každú hlasovú či SMS správu.

Slovenské školy, ktoré používajú EduPage môžu posielať správy zadarmo. Zadaná absencia, známka, zmena vyučovania, alebo iba textová správa žiakovi, rodičovi, učiteľovi sa automaticky zobrazí na mobilnom telefóne. Stačí, keď ich zadáte do EduPage stránky a systém automaticky pošle bezplatnú správu osobám, ktorých sa správa týka.

Žiak, rodič, učiteľ správu nielen dostane, ale v mobilnej aplikácii si môže ihneď pozrieť viac informácií, ktoré sa napríklad do SMS už nezmestili, prípadne vie na správu aj reagovať.

Stačí, ak si Vaši žiaci, rodičia, učitelia nainštalujú bezplatnú mobilnú aplikáciu z http://mobile.edupage.org

S pozdravom
            aSc EduPage Team

• Jazykové časopisy

• Vážení rodičia, študenti, môžete si objednať jazykové časopisy na podporu vyučovania cudzích jazykov: angličtiny, nemčiny, taliančiny, francúzštiny, španielčiny, ruštiny a latinčiny. Časopisy sú určené študentom s rôznym stupňom znalosti jazyka.

• Nájdete nás aj na Facebook-u

• Zdieľajte, komentujte a "lajkujte" vždy aktuálne fotky a statusy a zapojte sa do diskusie kedykoľvek a kdekoľvek prostredníctvom našej novej Facebookovskej stránky. Pozvite do nej všetkých svojich známych, rodinných príslušníkov, bývalých ale aj súčasných spolužiakov, ktorí boli, sú a budú súčasťou našej školy.

• Škola podporujúca zdravie

• Základná škola Slovenská Kajňa je zapojená do projektu Škola podporujúca zdravie. Jednou z úloh tohto projektu je propagovať zdravý životný štýl, ktorého neoddeliteľnou súčasťou je starostlivosť o svoje zdravie. Prvým krokom  k dobrému zdraviu je zdravá výživa. Prieskumom sme zistili, že takmer polovica žiakov nemá vhodnú desiatu, preto hľadáme spôsob ako zlepšiť tento stav. Jedným z riešení je ponuka mlieka a mliečnych výrobkov pre našich žiakov. Počnúc týmto týždňom otvárame „Mliečny bufet“, ktorý bude fungovať každú stredu počas veľkej prestávky. Príďte, neoľutujete!