• Riaditeľstvo ZŠ Slovenská Kajňa udeľuje žiakom dňa

29.10 2018 (pondelok)

riaditeľské voľno

z technických príčin. Nástup do školy - 05.11.2018 (pondelok).

.

• Rodičovský príspevok

• Rodičovská rada pri ZŠ Slovenská Kajňa rozhodla o výške rodičovského príspevku v školskom roku 2018/2019 na žiaka takto:

1. dieťa: 10,- €;

2. dieťa: 6,- €;

3. dieťa: 4,- €;

4.  a ďalšie deti 2,- €

Tento príspevok je potrebné uhradiť do 23.11.2018.

Rodičovská rada rozhodla, že v prípade nezaplatenia tohto príspevku, sa žiakovi neposkytne žiadny príspevok z tohto fondu (napr. balíčky na Mikuláša, MDD, Žiacky ples, Noc v škole, knižné odmeny a mnohé iné).

• Hlasuj za našu školu...!

• Vážení návštevníci. Hlasujte za našu školu na stránke www.nanovylevel.sk a pomôžte nám vyhrať.

• OZNAM ÚPSVaR

• OZNAM

Poberatelia pomoci v hmotnej núdzi sú povinní doručiť na ÚPSVaR Vranov nad Topľou (budova AOC) – 2. poschodie potvrdenie o plnení povinnej školskej dochádzky. Ide o deti, ktoré nastúpili do ZŠ a sú  narodené od 01.09.2011 do 31.08.2012.

Zároveň je potrebné doložiť potvrdenie o návšteve strednej a vysokej školy v školskom roku 2018/2019 k výplate prídavku na dieťa.

• Začiatok školského roka

• Milí žiaci,

čas prázdnin sa pomaly, ale isto blíži k svojmu koncu a začína sa nový školský rok. Škola dva mesiace "zívala" prázdnotou a stala sa iba prázdnou budovou bez duše. Toto obdobie konečne vystrieda šum a hluk, ktorý oživí prázdnu budovu a urobí z nej opäť školu. Na tento čas sa škola veľmi teší.  V tento slávnostný deň si  pre Vás pripravila  takýto program:

7.45 - 8.30 - Svätá omša

8.30 - 8.50 - Slávnostné otvorenie nového školského roka

8.50 - 10.30 - Triednické hodiny

10.30 - Odchod domov

• Príbehy dávnych remeselníkov

•     Dňa 19.6.2018 sa žiaci 2.stupňa zúčastnili prezentácie knihy Príbehy dávnych remeselníkov v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

Náš žiak, Samuel Tutko z IX.A, nás prezentoval hlasným čítaním vlastného textu: Jak še Ďuro dostal ku harčkom.

• Detská Univerzita Komenského (DUK)

•              Detská Univerzita Komenského (DUK) a Detská Univerzita Komenského Online (DUK Online) štartuje aj toto leto. Jej organizátormi a realizátormi sú Divadlo Aréna, Univerzita Komenského a spoločnosť DATALAN, ktorá sa do unikátneho vzdelávacieho projektu zapojila tým, že Detskú univerzitu Komenského sprístupňuje online aj pre tie deti, ktoré sa či už z časových, geografických, finančných, kapacitných alebo iných dôvodov nemôžu DUK zúčastniť.

Slovenský líder v oblasti informačných technológií tak prenáša deťom nové poznatky bezplatne cez internet priamo do detských izieb.  Tento rok sa realizuje už 16. ročník DUK a 8. ročník DUK online. Opäť je na čo sa tešiť – popri inšpiratívnych prednáškach a uznávaných profesoroch čaká na deti aj atraktívny program, súťaže a opäť super ceny. Najväčšou výhodou online štúdia je jednoduchá dostupnosť. Vďaka online forme môžu na DUK Online na pár klikov študovať deti z celého Slovenska, dokonca aj v prípade, že sú na prázdninách v zahraničí. Stačí mať pripojenie na internet.

Počas predchádzajúcich 7 rokov absolvovalo DUK online 2146 študentov, z toho úspešne ukončilo s diplomom 1188 študentov. V terajšom 8. ročníku sa na online štúdium DUK online prihlásilo už 130 študentov. Pre študentov sú, podobne ako vlani, pripravené aj rôzne  súťaže a hodnotné ceny.

• Beseda s Danielom Hevierom.

• Do galérie Beseda s Danielom Hevierom. boli pridané fotografie.

4.6.2018 sa žiaci 5. a 6. ročníka zúčastnili besedy s populárnym slovenským spisovateľom Danielom Hevierom.