• Talenty 2022

• Dňa 22. 4. 2022 sa uskutočnilo regionálne kolo súťaže v speve ľudových piesní TALENTY v Dlhom Klčove.

Našu ZŠ na nej reprezentoval Marek Kačmár z IX. A triedy a umiestnil sa v striebornom pásme. Srdečne blahoželáme.

• Marec - Mesiac knihy

• “Čítanie je pre myseľ tým, čo cvičenie pre telo.” ― Joseph Addison

Celý mesiac bol zameraný na aktivity s knihou - starší čítajú mladším, dialogizované čítanie, návšteva knižnice, bábkové divadlo, výroba vlastného leporela, záložky do knihy, puzzle spisovateľov, pexetrio, výroba obalu mojej obľúbenej knihy, Hviezdoslavov Kubín a mnohé iné aktivity.

Deťom sa aktivity páčili a záujem o knižky aj napriek digitálnym technológiám neklesá.

Týmito aktivitami chceme motivovať žiakov k čítaniu a prehlbovať lásku ku knihám.

• Veľký úspech - Pytagoriáda

• V dňoch 29.- 30.3.2022 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola Pytagoriády.

Žiak Tomas Tomko (3.ročník) sa umiestnil na krásnom 1.mieste. Tešíme sa z úspechu nášho žiaka a blahoželáme mu.

Žiačka Jana Šregerová (4. ročník) a Adam Baran (3. ročník) získali v okresnom kole titul "úspešného riešiteľa.

Ešte raz blahoželáme

• Pasovanie prvákov

• Naši malí prváci absolvovali svoju oficiálnu pasovačku. Zabavili sa, potrápili, no boli veľmi šikovní a nakoniec úspešne zvládli všetky úlohy. Vitajte prváci. Gratulujeme!

• Deň vody

• Žiaci 4. ročníka pri príležitosti Dňa vody pripravili pre žiakov našej školy "Vodný bufet", v ktorom ponúkali čistú vodu ochutenú citrónom, mätou, limetkou, pomarančom, uhorkou a čučoriedkami.

Veľký úspech mala voda s čučoriedkami a uhorkou.

• Hviezdoslavov Kubín

• „Poézia je umenie, ktoré sa uskutočňuje prostredníctvom nesmierne plastického materiálu - ľudskej reči.“ — Carl Sandburg

Po roku prerušenia sme sa opäť oddali kráse slova a uskutočnili sme školské kolo Hviezdoslavovho Kubína.

Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme.

1.stupeň

Poézia

1. Zuzana Šiketová 3.r.

2. Sandra Ivanová 2.r.

3. Maximilián Čečko

Próza

1. Ema Michalová 3.r.

2. Jana Štegerová 4.r.

3. Dávid Cichý 4.r.

2.stupeň

Poézia

1. Betka Tutková 7.r.

2. Sebastián Kollár 8.r, Michal Červeňák 8.r.

3. Sára Kurucová 7.r.

Próza

1. Sophie Ivanová 5.r.

2. Kristína Fecenková 6.r.

3. Barbora Lukáčová 6.r.

• Lyžiarsky výcvik

• Žiaci 6. - 9. ročníka sa koncom februára zúčastnili lyžiarskeho výcviku vo Vyšných Ružbachoch. Prvý deň sa oboznámili s lyžovaním a bielym kódexom. Po prvých neistých začiatkoch si ďalšie dní lyžovania užívali naplno. Po týždni sa museli so svahom i lyžovaním rozlúčiť a vrátiť sa plní zážitkov domov.

• "Staň sa dobrodruhom"

• Naši žiaci z 2.B triedy sa zúčastnili výtvarnej súťaže, ktorú usporiadala Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš "Staň sa dobrodruhom" s podtitulom #ekoZEMplin. Za svoje úsilie boli odmenení peknými cenami a diplomom. Blahoželáme!

• Astro show

• Cez týždeň našu školu navštívilo prenosné planetárium .

Program bol rozdelený do dvoch častí :

Virtuálny vesmír

Interaktívne premietanie 360 - stupňových videí a fotografií prostredníctvom okuliarí vo virtuálnej realite. V programe o Slnečnej sústave sa žiaci zoznámili so Slnkom a planétami akoby ich mali priamo na dlani. Preskúmali detaily ich povrchu, mesiace a vzdialenosti medzi planétami, priblížili sa ku hviezdam, ich farbám a zloženiu.

Planetárium

Zábavno-zážitkovou formou sa žiaci oboznámili s informáciami o vesmíre. Každá trieda si vybrala vlastný program zo sveta vesmíru alebo prírody.

Bol to veľmi pekný zážitok.

• Tematický týždeň

• Naši deviataci vyhlásili v pondelok 17.1.2022 týždennú výzvu s názvom "Tematický týždeň" - každý deň sa obleč podľa zvolenej farby a témy. Ako to dopadlo? Presvedčte sa sami.

• Návrat žiakov po prázdninách 10. januára 2022

•      Na základe zlepšujúcej sa pandemickej situácie postupujeme podľa avizovaných informácií a do škôl sa žiaci vrátia v termíne 10. januára 2022 (pondelok).

Školy sa budú  riadiť manuálom Školský semafor.

Rovnako ako v predchádzajúcom období sa školy plošne zatvárať nebudú. V prípade pozitivity žiaka môže príslušnú triedu uzatvoriť riaditeľ. Rozhodnutie o zatvorení celej školy v prípade nepriaznivej situácie však môže spraviť len regionálny hygienik, napríklad pokiaľ je na škole značná časť tried v karanténe či vysoký počet nakazených osôb.

Výnimku z karantény majú v zmysle vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva plne očkované a prekonané osoby. To platí aj pre žiakov škôl, ktorí sa budú môcť po očkovaní alebo prekonaní aj naďalej prezenčne vzdelávať.

Školský semafor: https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/.

Na školách budú zároveň podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva povinné rúška. Prekrytie horných dýchacích ciest nie je povinné pre deti v materskej škole, osoby so závažnými poruchami autistického spektra, ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím, pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov pri vzdelávaní takýchto žiakov.

Zdroj: https://www.minedu.sk/b-groehling-ziaci-sa-vratia-do-skol-v-planovanom-termine-10-januara/

Žiak môže vojsť do budovy školy len s podpísaným vyhlásením o bezpríznakovosti !

Vyhlásenie o bezpríznakovosti TU.

Rodičia, ktorí majú rodičovské konto, môžu potvrdiť vyhlásenie o bezpríznakovosti cez edupage.