• Otvorenie školy

Na základe usmernenia MŠVVaŠ pripravuje riaditeľ školy otvorenie našej školy od 1. júna 2020 pre žiakov 1 . - 5. ročníka. Okrem prezenčného vyučovania bude pokračovať aj naďalej dištančné vzdelávanie. Podrobnosti súvisiace s bezpečným nástupom detí do školy a do ŠKD zverejníme v následujúcom týždni. Čestné prehlásenia pre žiakov a učiteľov, ktoré je potrebné doručiť do školy pred prvým nástupom, sú zverejnené v tlačivách na stiahnutie v sekcii "Koronavírus - dôležité" https://zsslovkajna.edupage.org/a/koronavirus-dolezite?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQyNSZzdWJwYWdlPTc%3D

• Dôležitý oznam - Testovanie 2. kolo

Milí rodičia a žiaci.

NÚCEM pripravil pre žiakov aj tento rok sériu elektronických testovaní z rôznych typov gramotností (čitateľská, matematická, prírodovedná), z vyučovacích jazykov, matematiky a cudzích jazykov. Naša škola sa tak isto ako predchádzajúce roky do tohto testovania zapojí. Tentoraz to ale nebude prebiehať v škole ako doteraz, ale individuálne z domu v rámci online vyučovania.

• Návod

Milí rodičia a žiaci. Pripravili sme pre vás krátky návod, ako môžete posielať cez Edupage správy s prílohou. Dúfame, že pomôže tým, ktorí ešte trocha tápajú pri práci s Edupage a zlepší to vašu komunikáciu s učiteľmi a medzi sebou.

Zmena spôsobu hodnotenia žiakov

Riaditeľstvo ZŠ, Školská ulica 54/21, Slovenská Kajňa po dôkladnom zvážení vzniknutej situácie, ktorá vznikla v dôsledku prerušenia vyučovania a na základe "Usmernenia na hodnotenie žiakov základných škôl v čase mimoriadnej situácie, spôsobenej prerušením vyučovania v školách v šk. roku 2019/2020" mení spôsob záverečného hodnotenia žiakov v týchto predmetoch:

• Zápis do 1.ročníka

Zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ Slovenská Kajňa
            pre školský rok 2020/2021 sa uskutoční:

1. osobne, bez prítomnosti dieťaťa (len jeden zákonný zástupca!)

dňa 29. apríla 2020 (streda) od 8,00 – 16,00 hod.

v budove základnej školy.

Na zápis treba priniesť rodný list dieťaťa, občiansky preukaz rodiča a 9€ na pomôcky do prvého ročníka, alebo

OZNAM

Na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga školy ostanú zatvorené až do odvolania.

Od 25. marca 2020 je prístupná stránka www.ucimenadialku.sk, ktorá vznikla v spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a ministerstva školstva a poslúži ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách v čase mimoriadneho stavu. Stránka prináša prehľad možnosti dištančného vzdelávania predovšetkým v slovenskom a českom jazyku, ako aj odporúčania a usmernenia pre školy, učiteľov, odborných zamestnancov, poradne, rodičov.
            Široká verejnosť má od 26. marca 2020 k dispozícii call centrum rezortu školstva. Odborníci budú poskytovať poradenstvo a odpovede na otázky v súvislosti so situáciou v školstve v pracovných dňoch od 8:00 h do 16:00 h na bezplatnom telefónnom čísle 0800 138 033 alebo e-mailovej adrese helpdes

• Zvonenia

Streda 3. 6. 2020

• Žiacky ples 2020