• Novinky

      • Príbehy dávnych remeselníkov

      •     Dňa 19.6.2018 sa žiaci 2.stupňa zúčastnili prezentácie knihy Príbehy dávnych remeselníkov v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

                 Náš žiak, Samuel Tutko z IX.A, nás prezentoval hlasným čítaním vlastného textu: Jak še Ďuro dostal ku harčkom.

      • Detská Univerzita Komenského (DUK)

      •              Detská Univerzita Komenského (DUK) a Detská Univerzita Komenského Online (DUK Online) štartuje aj toto leto. Jej organizátormi a realizátormi sú Divadlo Aréna, Univerzita Komenského a spoločnosť DATALAN, ktorá sa do unikátneho vzdelávacieho projektu zapojila tým, že Detskú univerzitu Komenského sprístupňuje online aj pre tie deti, ktoré sa či už z časových, geografických, finančných, kapacitných alebo iných dôvodov nemôžu DUK zúčastniť. 

                Slovenský líder v oblasti informačných technológií tak prenáša deťom nové poznatky bezplatne cez internet priamo do detských izieb.  Tento rok sa realizuje už 16. ročník DUK a 8. ročník DUK online. Opäť je na čo sa tešiť – popri inšpiratívnych prednáškach a uznávaných profesoroch čaká na deti aj atraktívny program, súťaže a opäť super ceny. Najväčšou výhodou online štúdia je jednoduchá dostupnosť. Vďaka online forme môžu na DUK Online na pár klikov študovať deti z celého Slovenska, dokonca aj v prípade, že sú na prázdninách v zahraničí. Stačí mať pripojenie na internet.

                Počas predchádzajúcich 7 rokov absolvovalo DUK online 2146 študentov, z toho úspešne ukončilo s diplomom 1188 študentov. V terajšom 8. ročníku sa na online štúdium DUK online prihlásilo už 130 študentov. Pre študentov sú, podobne ako vlani, pripravené aj rôzne  súťaže a hodnotné ceny.